Ut i skogen ska vi gå…

… hoppa stockar då & då! Tänk vilken härlig kvällstur det blev på kvällens lektion! Underbart väder, trevliga hästar – att en stund bara VARA och sakta rida genom skogen. Precis vad man behöver efter en hektiskt jobbvecka. Att vi sedan skuttade över några av terränghindren gjorde ju inte saken sämre :-) Kändes trevligt, och ovant, att sitta i lugn och ro och invänta sin tur att skutta hinder, utan att hästen stissade omkring – det känns annorlunda för mig efter 18 år med LeRo’s ”överlevnadskonster”.

Det här inlägget postades i lektioner, okategoriserade och har märkts med etiketterna , , , , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>