Hej å hå!

Det känns lite jobbigt att det fortfarande ska vara så eländes kallt. Inte för att det är lika kallåt som det varit, utan för att det borde ha varit varmare. Kallt och blåsigt, och hästarna står på en isfläck och häckar hela dan. Inte undra på att det går sååååå BRA att rida sen 😉

annars var det en väldigt rolig lektion ikväll – mycket bra arbete med såväl skänkelvikningar som bakdelsvändningar och sluta. Maya skötte sig som bäst om vi höll oss på en volt… annars blev det liksom bara full karutta rakt fram med mulen i taket. Gissa om jag längtar efter vår och värme?!

Det här inlägget postades i lektioner och har märkts med etiketterna , , , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>